menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهید و از آن مراقبت کنید؟ ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۶/۱۲/۴ جمعه
(0)
(0)
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهید و از آن مراقبت کنید؟
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهید و از آن مراقبت کنید؟
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهید و از آن مراقبت کنید؟
پوست، یکی از مولفه های مهم در زیبایی افراد است. آیا شما می دانید چه نوع پوستی دارید؟ می دانید با توجه به پوستتان باید چگونه از آن مراقبت کنید؟
مراقبت از پوست باعث می شود پوست افراد سالم و شاداب بماند و دیرتر درگیر چروک، جوش و بیماری های پوستی شود.
این نوشته را بخوانید تا روش های مراقبت از پوست را یاد بگیرید. برای این کار، ابتدا باید نوع پوست خود را تشخیص دهید.
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهید؟
برای استفاده از کرم های مختلف، انتخاب لوازم آرایشی و مراقبت از پوست خود، باید بدانید که چه نوع پوستی دارید؟
برای این کار باید:
  • ابتدا پوست صورت خود را با پاک کننده ملایمی بشویید تا آرایش و کرم ها و آلودگی های روی پوست شما پاک شوند.
  • یک ساعت به پوست خود فرصت بدهید تا به حالت طبیعی خود برگردد.
  • دستمال کاغذی تمیزی بردارید و چند ضربه ملایم روی پوست خود بزنید.
حالا با توجه به اثری که پوست شما روی دستمال کاغذی می گذارد می توانید نوع پوست خود را تشخیص دهید.
پوست شما در یکی از حالتهای زیر قرار می گیرد:
پوست معمولی:
اگر بعد از ضربه چربی پوست را روی کاغذ ندیدید و پوست شما پوسته پوسته نشد، یعنی این که پوستی معمولی دارید. افرادی که پوستی معمولی دارند، خوش شانس هستند، زیرا فقط باید در روز دو بار پوست خود را با ژل شستشو بشویند تا آلودگی پوست را از بین ببرند.
پوست چرب:
اگر پوست شما منافذ بزرگی دارد و بعد از ضربه، روی دستمال کاغذی آثار چربی را مشاهده کردید، پوستی چرب دارید. افرادی که پوستی چرب دارند باید روزانه 2 بار پوست خود را با پاک کننده ای ملایم بشویند، از مرطوب کننده ای مناسب استفاده کنند و یک بار در هفته از ماسک مناسب پوست خود استفاده کنید.
پوست خشک:
افرادی که پوست خشکی دارند، عموما با احساس کشیدگی در پوست مواجه می شوند. مرطوب کننده ها برای این نوع پوستها ضروری هستند. زمان استحمام برای پوست های خشک 5 تا 10 دقیقه است. آب داغ برای این پوستها مناسب نیست. بلافاصله پس از حمام باید از مرطوب کننده استفاده شود. به جای لوسیون باید از کرم های دارای روغن استفاده شود. مصرف عطرها و صابون های حاوی الکل برای پوست های خشک اصلا توصیه نمی شود.
پوست مختلط:
متداول ترین نوع پوست، پوست مختلط است. تمام نشانه های پوست چرب، خشک و معمولی در این نوع پوستها پیدا می شود. در پوست های مختلط، در ناحیه پیشانی و بینی چرب هستند و در دیگر نقاط پوست، خشک و حساس است. افرادی که پوستشان، مختلط است باید نکات مرتبط با پوست چرب و پوست خشک را همزمان رعایت کنند. یعنی در قسمت پیشانی و بینی از دستمال و در قسمت خشک صورت از مرطوب کننده استفاده کنند.
پوست شما هرچه که باشد، باید از آن محافظت کنید. با خواندن این نوشته فهمیدید چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهید؟ پوست های افراد در 4 دسته پوست معمولی، پوست چرب، پوست خشک، پوست مختلط قرار می گیرد. هم چنین آموختید که از پوست خود با توجه به نوع آن مراقبت کنید. 
اوریفیلیم، یکی از برندهای معروف دنیا در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی است. اوریفیلیم برای هر نوع پوستی از قبیل پوست های خشک، چرب، معمولی و مختلط کرم و لوازم بهداشتی دارد. با استفاده از کرم ها و محصولات اوریفیلیم می توانید پوستی سالم و شاداب داشته باشید.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر