menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

پاسخ به 8 سوال رایج درباره پوست ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۷/۱/۳۰ پنج شنبه
(1)
(1)
پاسخ به 8 سوال رایج درباره پوست
پاسخ به 8 سوال رایج درباره پوست
پاسخ به 8 سوال رایج درباره پوست
در وب سایت اوریفلیم سعی کرده ایم شما را با موضوعات مهم درباره پوست و مو آشنا کنیم. در این نوشته تصمیم گرفتیم به 8 سوال رایج درباره پوست پاسخ دهیم.

پاسخ به 8 سوال رایج درباره پوست

سوال اول: تفاوت بین کرم روز و کرم شب در چیست؟
پاسخ: تفاوت اصلی کرم های روز و کرم های شب در این است که کرم های روز سبک تر هستند و راحت تر جذب پوست می شوند. کرم های روز آسان تر جذب پوست می شوند و می توان از آنها به عنوان پایه آرایش استفاده کرد. کرم های شب مواد مغذی بیشتری دارند و پوست را به خوبی چرب می کنند.
سوال دوم: از چه سنی باید از کرم های دست و صورت استفاده کرد؟
پاسخ: از سن 16 سالگی باید کاربرد کرم های مرطوب کننده و ضدآفتاب را دانست و مصرف این کرم ها را آغاز کرد. کرم های پوست و ضدآفتاب ها ، از پوست شما در مقابل عواملی نظیر نور آفتاب، باد، سرما و آلودگی های محیطی محافظت می کند.
سوال سوم: آیا استفاده از صابون برای پوست صورت ضرر دارد؟
پاسخ: بله، بعضی از صابون ها که دارای مقادیر زیادی الکل و مواد شیمیایی هستند برای پوست صورت ضرر دارند و موجب خشکی و حساسیت پوست می شوند. استفاده از صابون های حاوی اسانس های روغنی، پروتئین، کلاژن و نرم کننده مانعی ندارد.
سوال چهارم: کرم صورت را هر چند وقت یکبار باید عوض کرد؟
پاسخ: شما باید با توجه به فصل، از کرم های مختلفی استفاده کنید. در طول تابستان، از یک کرم مرطوب کننده و یک ضدآفتاب استفاده کنید. SPF ضدآفتابی که در تابستان استفاده می کنید، باید بین 30 تا 40 باشد. SPF ضدآفتاب مورد استفاده در زمستان بین 15 یا بیشتر باشد.
سوال پنجم: چرا آکنه روی پوست ایجاد می شود؟
پاسخ: عوامل زیادی موجب ایجاد آکنه روی پوست می شود که از جمله آنها تغییرات هورمونی، استرس، غدد بیش فعال و باکتری های موجود در منافذ پوست است.
سوال ششم: آیا جای زخم ناشی از آکنه خوب می شود؟
پاسخ: بعضی از زخم های آکنه تا چندین سال باقی می مانند. بعضی از زخم های ناشی از آکنه سطحی هستند و به مرور زمان محو می شوند. برای صاف شدن پوستهایی که آکنه داشته اند داروهای خاصی وجود دارد که با استفاده از آنها جای زخم آکنه خیلی زود برطرف می شود.
سوال هفتم: آیا کرم می تواند باعث تشکیل جوش های چرکی شود؟
پاسخ: یک کرم پوستی چرب می تواند باعث تشکیل جوش های چرکی، دانه های سرسفید و دانه های سرسیاه شود. بهتر است برای انتخاب کرم مناسب برای پوست خود، با متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید.
سوال هشتم: چگونه می توان از شر جوش های سرسیاه خلاص شوید؟
پاسخ: اگر روی بینی و چانه خود جوش های سرسیاه دارید، به معنای باز بودن منافذ پوستتان است. وقتی کثیفی و روغن در منافذ پوست شما گیر می کند، جوش های سرسیاه به وجود می آید. متاسفانه راهی برای کاهش اندازه منافذ پوست وجود ندارد؛ اما می توانید میزان کثیفی که در منافذ پوست گیر می کند را کاهش دهید. با این کار میزان جوش های سرسیاه پوست شما نیز کاهش می یابد. پاکسازی پوست به صورت روزانه، راه حلی برای جلوگیری از ایجاد جوش های سرسیاه روی پوست است. شما باید از محصولات آرایشی و بهداشتی فاقد چربی استفاده کنید. صورتتان را 2 بار در روز بشویید، از اسکراب دانه دار برای بیرون آوردن چربی از منافذ پوست استفاده کنید و کرم های ضدلک حاوی اسید سالی سیلیک یا بنزوئیل پراکساید را به کار ببرید.
در این نوشته با 8 سوال رایج درباره پوست آشنا شدید و پاسخ آنها را نیز دریافت کردید. با انتخاب درست محصولات آرایشی و مراقبت از پوستتان، صورتی زیبا و بانشاط خواهید داشت.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر