menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

شناخت انواع پوست و مراقبت های لازم ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۵/۷/۶ سه شنبه
(0)
(0)
شناخت انواع پوست و مراقبت های لازم
شناخت انواع پوست و مراقبت های لازم
شناخت پوست و انواع آن

اوریف لیم ، برگرفته از طبیعت بکر سوئد.
100٪ بیس گیاهی ارگانیک

شما برای زیبا ماندن ،باید از پوستتون مراقبت کنید . اول نوع پوستتون رو بشناسید، سپس بسته به نوع پوست تون از محصولات مراقبتی مناسب استفاده کنید.


شناخت نوع پوست

نـخـستین گـام برای داشـتن پوستـی زیبا آگاهی یافتن از نوع پوست می باشد زیرا ازاین طریق شما قادر خواهید بود هر چه بهتر از پوست تان مراقبت و هـمـچنـیـن فـراورده های بـهـداشـتـی و آرایشی مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید. بطور کلی 5 نوع پوست وجود دارد:

پوست نرمال: نه زیاد خشک و نه زیاد چرب میباشد، مــنــافــذ پـوست قابل رویت بـوده امـا بـزرگ و یـا مســدود نیستند،پس از شستشو نرم و لطیف میگردند، به نـدرت صورت جوش میزند.

طرز مراقبت: روزی دوبـار صـورت خـود را با شوینده های مـلایم شستشو داده و از مرطوب کننده استفاده کنید.پوست چرب: پوست اغلب چرب است- سطح پوست ضخیم و خشن می بــاشد -منافذ پوست بزرگ و قاب ل رویت میباشد- پوست براق است صورت زیاد جوش می زند-گرد و غبار و آلودگی بیشتری را به خود جذب می کند- غـدد چـربـی بـیـش از حـد فـعـال میباشند به همین خاطر منافذ پوست در معرض انسداد است- پـوست کـمـتـر چـروکیده میشود.

طرز مراقبت: روزی 2 مرتبه صورت خود را با شوینـده هـای مـلایـم شسـتـشو دهـیـد،همواره از شوینده های ملایم و غیر چرب و حاوی الکل استفاده کنید، از لــوازم آرایشی غیر چرب استفاده کنید، به خاطر داشته باشید پوست چرب نیز نیاز به مـرطـوب کــننده دارد بنابراین از مرطوب کننده هر روز استفاده کنید.، با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ پوستتان بسته گردد. از غذاهای سرخ شده و شکلات کمتر استفاده کنیدپوست خشک: پوست نازک و کاغذ مانند است، هـنـگـام لـمس آن پـوسـت خـشـک است،منافذ پوست بسیار ریز میباشند،صورت بندرت جوش می زند، چون غدد چربی کم کار میباشند بنابراین پوست خشک و معمولا پوسته پوسته میگردد، مـستعد چین و چروک می بـاشد، در زمستان پوست خشک تر شده و خارش پیدا می کند.

طرز مراقبت: همواره از لوازم آرایش ملایم فاقد الکل استفاده کنید،هر روز پوست خود را با مرطوب کننده مرطوب کنید، همواره صورت خـود را بـا شـویـنـده هـای مـلایــم و غیر صـابونی بشویید زیرا صابون چربی پوست شما را با خود می شوید، شستـشوی صـورت بـا روغــن بادام و یا زیتون بسیار موثر می باشد، یـک سیب را رنده کرده مدتی در یخچال گذاشته و 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید.پوست ترکیبی(مختلط): اغلب افراد پوستشان پوست ترکیبی می بـاشد بـدیـن مـفهوم که بخشی از پوستشان چرب و بخشی خشک است- خشکی معمولا در نواحی گونه، دور چشم و گردن و چرب در نواحی پیشانی، بینی و چانه- بهتر است برای نواحی چرب یک نوع فراورده و نواحی خشک فراورده دیگری استفاده کنید.

طرز مراقبت: صورت خود را روزی 2 مرتبه با شوینده های ملایم شستشو دهید-گلاب برای طراوت پوست بسیار موثر است.پوست حساس: بـه آسـانـی تــحریـک می گردد و ایجاد خارش، سوزش، قـرمــزی و ساییدگی در پوست می گردد- گهگاهی جوش میزند.

طرز مراقبت: از صابون استفاده نکنید و در عوض لوسیونهای شستشوی ملایم و غیر حساسیت زا را بکار ببرید.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر