menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

راه‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ یکشنبه
(0)
(0)
راه‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری
راه‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری
راه‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری
در دوران بارداری تمام قسمت‌های بدن از جمله پوست دچار تغییرات می‌شود. بسیاری از خانم‌ها از این تغییرات به وجود آمده راضی نیستند و به دنبال راهی هستند تا از تغییرات بیشتر پیشگیری کنند.
اگر خانم باردار بخواهد نسبت به ظاهر و  وضعیت جدید خود نگرانی به خرج دهد، تمام 9 ماه بارداری برایش سخت خواهد بود. بهترین راه سازگار شدن با شرایط جدید است. زنان باردار باید بدانند که بعد از تولد نوزاد به وضعیت قبلی خود می‌توانند برگردند و با آرامش از بدن خود و جنینشان محافظت کنند. نگران بودن در اکثر مواقع همه چیز را بدتر و بحرانی‌تر می‌کند.

راه‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری

خانم‌های باردار می‌توانند با این روش‌ها از پوست  صورت و بدن خود مراقبت کنند:
1- استفاده از لوسیون‌های ملایم با PH  خنثی
پوست بعضی از خانم‌ها در دوران بارداری، بسیار خشک می‌شود. در این دوران باید از لوسیون‌های ملایم با PH خنثی برای شستشوی صورت استفاده شود. لوسیون‌های الکلی پوست را بیشتر خشک می‌کنند.
2- استفاده از شامپوی ملایم
به دلیل تغییرات هورمون‌ها در زمان بارداری، کیفیت و میزان موهای سر نیز دستخوش تغییرات می‌شود. موهای بعضی خانم‌ها چرب‌تر و شکننده‌تر می‌شود  و در بعضی از خانم‌ها موهای جدید شروع به رشد می‌کنند. برای شستن موها در دوره بارداری از شامپوهای ملایم باید استفاده شود. آب داغ برای هیچ مویی مناسب نیست و باید از آب ولرم برای شستن موها استفاده شود.
3- ماساژ پوست شکم با روغن زیتون
بیشتر تغییرات بارداری در شکم و پوست آن نمایان می‌شود. پوست خاصیت الاستیکی دارد و می‌تواند تا جایی کشیدگی را تحمل کند، ولی ممکن است دچار ترک‌خوردگی شود. بهترین راه برای مراقبت از پوست این نواحی، ماساژ پوست شکم و اطراف آن با روغن زیتون است. ماساژ روغن زیتون با نوک انگشتان باعث می‌شود پوست انعطاف‌پذیرتر و نرم‌تر شود.
4- استفاده از پاک‌کننده‌های مناسبی
برای اینکه میکروب‌ها و باکتری‌ها در پوست شما جمع نشوند و دچار جوش و آکنه نشوید، از پاک‌کننده‌های مناسب پوست صورت استفاده کنید. برای شستن صورت خود، مواد بهداشتی گیاهی را جایگزین صابون‌ها و مواد شیمیایی کنید.
5- بخور دادن پوست
مرطوب نگه داشتن پوست در دوران بارداری بسیار اهمیت دارد. بخور دادن روشی عالی برای مرطوب نگه داشتن پوست است. بخار منافذ پوست را باز و تمیز می‌کند و بهترین راه برای مبارزه با جوش و آکنه است؛ زیرا عمق پوست را تمیز می‌کند.
6- ماسک‌های طبیعی
ممکن است پوست بعضی از خانم‌ها در این دوران جوش بزند، لک و خال دربیاورد یا خال‌های قبلیشان بزرگتر شود. برای اینکه از بروز چنین اتفاقاتی در دوران بارداری جلوگیری کنید، باید از ماسک‌های طبیعی برای پوستتان استفاده کنید. ترکیب روغن درخت چای و خاک رس، برای مبارزه با لکه‌های بارداری عالی است. بعد از شستن ماسک روغن درخت چای و خاک رس، مرطوب‌کننده مناسبی به پوستتان بزنید.
7- استراحت کافی و تغذیه سالم
یکی از مهم‌ترین موضوعات برای سالم بودن مادر و فرزندش، استراحت کافی و رژیم غذایی سالم است. 8  ساعت کامل بخوابید. رژیم غذایی سرشار از میوه ها، سبزیجات و پروتئین داشته باشید.
 راه‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری را در این مطلب خواندید. مطالب این نوشته به خانم‌های باردار کمک می‌کند پوستی سالم و بدون ترک داشته باشند.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر