menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

چگونه پوست های خشک و حساس را پاکسازی کنید؟ ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۶/۱۲/۳ پنج شنبه
(0)
(0)
چگونه پوست های خشک و حساس را پاکسازی کنید؟
چگونه پوست های خشک و حساس را پاکسازی کنید؟

پوست های خشک و حساس را چگونه پاکسازی کنید؟

در این نوشته می خواهیم درباره روش پاکسازی پوست های خشک و حساس با شما صحبت کنیم. مراقبت از پوست ضروری است؛ اما مراقبت از پوستهای حساس ضروری تر است؛ زیرا این نوع پوستها بافت ظریف و حساسی دارند. اگر به خوبی از پوست های خشک مراقبت نکنید، پوسته پوسته و چروک می شوند.
چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهید؟
با مراجعه به متخصص پوست می توانید نوع پوست خود را تشخیص دهید. در مقاله «چگونه نوع پوست خود را بشناسید؟» نیز روشی برای تشخیص نوع پوست به شما معرفی کرده ایم. اگر فهمیدید پوست شما خشک و حساس است، از آن به خوبی مراقبت کنید. برای اینکه بدانید پوست های خشک و حساس را چگونه پاکسازی کنید این مطلب را تا انتها بخوانید.

​پوست های خشک و حساس و نحوه پاکسازی آنها

اگر پوست خشک و حساسی دارید، فقط یک بار در روز می توانید پوستتان را بشورید، زیرا  شستن بیش از این باعث می شود پوستتان خشک تر و حساس تر شود. این کار را شب قبل از خواب انجام دهید. این کار کمک می کند هم آرایش و هم آلودگی های مخیط از روی پوستتان پاک شود. برای پاکسازی پوست خود، صبح ها پوست خود را با آب ولرم بشویید یا اینکه یک حوله نرم و تمیز را خیس کنید و چند دقیقه روی صورت خود بگذارید.
اگر پوست شما خشک و حساس است، بعد از هر بار شستن صورتتان، پوست خود را با مرطوب کننده های مخصوص پوست خشک چرب کنید.
اگر خواستید شب قبل از خواب پوست خود را بشویید، از پاک کننده های سبک و روغن های شوینده استفاده کنید. ابتدا باید پوست خود را مرطوب کنید و بعد شوینده های روغنی را روی پوست خود بمالید، پوست خود را با نوک انگشتان خود ماساژ دهید و در آخر صورتتان را با آب ولرم بشویید.

از چه شوینده هایی برای پوست خشک و حساس استفاده کنید؟

بهترین شوینده برای پوستهای خشک و حساس، صابون و شوینده ای است که فاقد سدیم و سولفات باشد، زیرا این ترکیبات چربی پوست را از بین میبرد و پوست را خشک تر می کند.
پوست های خشک، بیشتر از پوست های معمولی و چرب مستعد چروک هستند، پس از آنها خوب مراقبت کنید.
تغذیه پوست های خشک با روغن
اگر پوست شما خیلی خشک است تا حدی که پوسته پوسته می شود، از اسکراب با روغن استفاده کنید. پد پنبه ای را به روغن هایی مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل آغشته کنید و پوست خود را با آن ماساژ دهید. این کار باعث می شود سلول های مرده پوست جدا شوند و پوست شما با روغن، تغذیه شود.
به کار بردن هرگونه وسیله زبر و خشن مانند لیف زبر، برس و... برای پوست های خشک و حساس ممنوع است.
صورت خود را با آب داغ نشویید، زیرا چربی پوست را از بین می برد. حتی شستشوی زیاد اینگونه پوستها اصلا توصیه نمی شود، زیرا آب بدون مواد شوینده هم باعث تشدید خشکی پوست می شود.
حوله خود را هرگز روی پوست خود نکشید، تنها آن را به آرامی روی پوست فشار دهید، پرزهای روی حوله رطوبت پوست را به خود جذب می کنند.
در انتها تاکید می کنیم که پوست های خشک و حساس از آب ولرم رو به سرد استفاده کنند.
اوریفیلیم، یکی از بهترین برندهای موجود در دنیای لوازم آرایشی و بهداشتی است. برای مراقبت از پوست خشک و حساس خود می توانید از مرطوب کننده ها و کرم های اوریفیلیم استفاده کنید و پوستی سالم و شاداب داشته باشید.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر