menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

5 عامل اصلی پیدایش شوره سر ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۷/۱/۱۵ چهارشنبه
(2)
(0)
5 عامل اصلی پیدایش شوره سر
5 عامل اصلی پیدایش شوره سر
5 عامل اصلی پیدایش شوره سر
یکی از مشکلاتی که هم در خانمها و هم در آقایان مشاهده می شود، شوره سر است. چرب شدن و خشکی پوست سر از مهم ترین دلایل پیدایش شوره سر است. در این نوشته با 5 عامل اصلی پیدایش شوره سر آشنا می شوید. با برطرف کردن عوامل اصلی شوره سر می توانید سلامتی و پاکیزگی موهای خود را حفظ کنید.

5 عامل اصلی پیدایش شوره سر

این عوامل باعث بروز شوره در پوست سر شما می شود:
عامل شماره 1: تجمع مواد شیمیایی و آرایشی روی پوست سر
ژل مو، اسپری حالت دهنده و تافت از جمله وسایلی هستند که برای حالت دادن به موها استفاده می شود. اگر مواد شیمیایی و آرایشی روی پوست سر بماند، منجر به پیدایش شوره می شود. بعد از هربار استفاده از مواد آرایشی مو باید سر خود را با شامپوی مناسب بشویید و این مواد را از روی پوست سر پاک کنید؛ در غیر این صورت می بینید که پوست سر شما خارش می کند، خشک می شود و شوره سر پیدا می شود! از این پس، پس از مهمانی ها و مراسمات، موهای خود را شستشو دهید تا با شوره مواجه نشوید.
عامل شماره 2: استفاده از شامپوی نامناسب
خیلی ها به شامپویی که به پوست سرشان می زنند توجهی نمی کنند. بسیار مهم است که از شامپویی مناسب استفاده کنید. اگر به تازگی شاهد پیدایش شوره سر هستید، شامپوی خود را عوض کنید و از شامپوی ضد شوره استفاده کنید. شامپوی ضد شوره به پوست سر شما آبرسانی می کند و مانع از خشکی پوست سر شما می شود.
عامل شماره 3: پوست خشک
اگر پوست سر شما خشک باشد، مستعد پیدایش شوره هم خواهد بود. پوست خشک شکننده است و خیلی سریع می شکند و پوسته پوسته می شود. شما باید پوست سر خود را مرطوب نگه دارید تا سریع آسیب نبیند. می توانید از روغن های مو یا ماسک مو استفاده کنید و با ماساژ دادن آنها به پوست سر خود، موهایی بدون شوره داشته باشید. شامپوهای مرطوب کننده و ضد شوره هم مواد مغذی و رطوبت را به پوست سر شما می رسانند.
عامل شماره 4: استفاده بیش از حد از لوازم حرارتی
از ابتدای نوشته تا اینجا متوجه شده اید که خشکی مو و پوست سر، اصلی ترین عامل پیدایش شوره سر است. درست است که لوازم حرارتی مانند اتوی مو، سشوار و فر کننده مو باعث زیبایی و حالت دادن به موهای شما می شود؛ اما باید بدانید که گرمای این ابزارها رطوبت مو را از بین می برد و موها را خشک می کند. اگر می خواهید به شوره سر گرفتار نشوید، از این وسایل آرایشی بیش از حد استفاده نکنید.
عامل شماره 5: کیست تخمدان
بسیاری از زنان هستند که یک مرتبه با مشکل شوره سر مواجه می شوند. اگر شامپوی مناسبی دارید و از وسایل آرایشی مو زیاد استفاده نمی کنید و در عین حال با مشکل شوره سر مواجه هستید، باید به هورمون های بدن خود شک کنید. شاید شوره موهای شما به خاطر کیست تخمدان و عدم تعادل هورمون های بدن شما باشد. مشورت با پزشک متخصص زنان می تواند شما را درباره وجود یا عدم وجود کیست تخمدان مطمئن کند.
در این نوشته با 5 عامل اصلی پیدایش شوره سر آشنا شدید. اگر می خواهید موهایی سالم و زیبا داشته باشید، ضمن رعایت تغذیه سالم و طبیعی، باید عوامل ایجاد کننده شوره سر را حذف کنید.
برند اوریفلیم، یکی از مشهورترین برندهای دنیا است که در زمینه تولید لوزام آرایشی و بهداشتی فعالیت می کند. با محصولات اوریفیلیم می توانید سلامتی و شادابی پوست و موی خود را حفظ کنید و زیبایی خود را نیز چندین برابر کنید.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر