menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

بوتاکس چیست؟ ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۷/۱/۲۷ دوشنبه
(0)
(0)
بوتاکس چیست؟
بوتاکس چیست؟
بوتاکس چیست؟
بوتاکس، یکی از متداول ترین عمل های زیبایی در دنیا است که برای از بین بردن چین و چروک های پوست انجام می شود. سالانه، حدود 6 میلیون عمل بوتاکس در سرتاسر دنیا انجام می شود. در این نوشته قصد داریم شما را با عمل بوتاکس و جزئیات آن بیشتر آشنا کنیم.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس، نوعی عمل زیبایی است که برای از بین بردن چین و چروک های پوست انجام می شود. نام بوتاکس از واژه‌ی «بوتولوس» گرفته شده است. بوتولوس، نام تجاری ماده است که در اثر عمل بوتاکس به پوست انسان تزریق می شود. با تزریق ژل به پوست، سرعت حرکت ماهیچه های صورت کاهش پیدا می کند و در نتیجه بی حرکت ماندن ماهیچه ها، میزان چین و چروک های روی پوست کمتر می شود. بعد از عمل بوتاکس، معمولا افراد جوان تر و زیباتر به نظر می رسند. عمل بوتاکس توسط متخصصین زیبایی و در کلینیک های پوست و مو انجام می شود. برای تزریق بوتاکس به 10 تا 20 دقیقه زمان نیاز است و جزو عمل های سبک محسوب می شود. 4 تا 7 روز بعد از تزریق ژل بوتاکس، تاثیرات آن را خواهید دید. به غیر از زیبایی پوست و کاهش چروک های صورت، برای درمان تعریق بیش از حد و کاهش دردهای مزمن در ناحیه گردن و شانه از عمل بوتاکس استفاده می شود.
عوارض احتمالی بوتاکس
بوتاکس، عملی ایمن و کم خطر است. پزشکان حرفه ای میزان و دُز ژل بوتاکس را اندازه گیری می کنند و این کار را به بهترین شکل انجام می دهند. اگر این عمل زیبایی به دست یک متخصص زیبایی حرفه ای انجام شود، هیچ گونه خطر و عوارضی نخواهد داشت. با این حال بعضی از افراد بیان کرده اند که عمل بوتاکس با این عوارض همراه بوده است: بی‌ حسی، درد اندک، سردرد، حالت تهوع خفیف، تاری دید و دوبینی، خشکی دهان، خستگی، خارش و ورم پوست. در صورتی که این علائم را مشاهده کردید و نگران شدید، به پزشک خود مراجعه کنید تا از سلامتی خود مطمئن شوید.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس به میزان ژل تزریقی و تاریخ تزریقات قبلی بستگی دارد؛ اما معمولا ماندگاری بوتاکس بین 3 تا 6 ماه است. بعد از این مدت افراد باید برای تجدید بوتاکس خود به متخصص زیبایی مراجعه کنند. چنانچه دوست دارید پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید، در طول سال باید بین 2 تا 3 بار بوتاکس کنید. اگر برای تجدید بوتاکس به پزشک زیبایی مراجعه نکنید، پوست شما به حالت قبل بر می گردد و همان چین و چروک ها دوباره روی پوست شما نمایان می شوند.

مناطق مناسب برای بوتاکس

متخصص زیبایی، با توجه به پوست شما و مناطقی که چین و چروک دارد، برای تزریق بوتاکس شما را راهنمایی خواهد کرد. معمولا مناطق خاصی را برای انجام عمل بوتاکس در نظر می گیرند؛ از جمله: خطوط اخم (خطوط میان دو ابرو)، چین و چروک های کنار چشم، خطوط افقی پیشانی و خط خنده. گاهی برای از بین بردن چین و چروک های گردن نیز از عمل بوتاکس استفاده می کنند.

مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس

بعد از اینکه ژل بوتاکس به پوست شما تزریق شد، باید از خود مراقبت کنید. بعد از تزریق بوتاکس، این نکات را حتما رعایت کنید:
  • مکان تزریق ژل بوتاکس را ماساژ ندهید.
  • به مدت 4 ساعت از دراز کشیدن خودداری کنید.
  • تا 2 الی 3 ساعت بعد از بوتاکس، از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
نکته ای مهم درباره بوتاکس
دقت کنید، عمل بوتاکس روی پوست شما انجام می شود. پوست شما بسیار حساس است و باید به خوبی از آن مراقبت کنید. اگر افراد ناوارد و دوره ندیده اقدام به تزریق ژل بوتاکس کنند، آسیب های جدی به پوست شما می زنند؛ از جمله این آسیب ها نامتقارن شدن صورت و افتادگی ماهیچه ‌های صورت است. در نتیجه قبل از انجام بوتاکس، حتما درباره سابقه کاری کلینیک و پزشک متخصص تحقیق کنید و این کار را به فردی متخصص و حرفه ای بسپارید.
از اینکه در این نوشته از وب سایت اوریفلیم با ما همراه بودید، از شما متشکریم.
 
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر