menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

تغذیه نامناسب و 6 مشکل پوستی ناشی از آن ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۷/۲/۱۰ دوشنبه
(0)
(0)
تغذیه نامناسب و 6 مشکل پوستی ناشی از آن
تغذیه نامناسب و 6 مشکل پوستی ناشی از آن
تغذیه نامناسب و 6 مشکل پوستی ناشی از آن

گاهی اوقات به آینه که نگاه می کنیم، مشکل جدیدی را در پوستمان مشاهده می کنیم. مشکلاتی نظیر بروز جوش و آکنه، کبودی زیر چشم، پوسته پوسته شدن پوست و از قبیل اینها. مشکل پوستی شما هرچه که باشد، راه حلی نیز برای درمان آن وجود دارد. گاهی اوقات بروز مشکلات پوستی به علت تغذیه ما است. در این نوشته با 6 مشکل ناشی از تغذیه نامناسب آشنا خواهید شد.

تغذیه نامناسب و 6 مشکل پوستی ناشی از آن

 • مصرف زیاد شکر و ایجاد چین و چروک
چین و چروک های صورت شما با نوع تغذیه تان رابطه مستقیمی دارد. افرادی که شکر و الکل زیاد مصرف می کنند، دچار چین و چروک می شوند. سلامت پوست پیشانی شما به سیستم گوارشی‌تان بستگی دارد. اگر خوراکی های شیرین زیاد مصرف کنید، در عملکرد باکتری های روده اختلال ایجاد می شود و این موضوع باعث پیدایش چروک در قسمت پیشانی شما می شود.
 • کم آبی بدن و کبودی زیر چشم
اگر در زیر چشم شما حلقه های تیره رنگ ظاهر شده است، یعنی اینکه آب به میزان کافی مصرف نمی کنید. یادتان باشد روزانه باید 2 لیتر آب بنوشید و با این کار بدنتان را هیدراته نگه دارید. هرچه آبرسانی بیشتری انجام دهید، پوست شاداب تری نیز خواهید داشت.
 • مصرف زیاد نمک و خشک شدن پوست
پوست خشک و ترک خورده، نتیجه استفاده زیاد نمک است. وقتی در رژیم غذایی شما نمک زیادی وجود داشته باشد، آب بدن از دست می رود. گونه های پف کرده و خشک شدن پوست در اثر مصرف زیاد نمک حاصل می شود.
 • خوراکی هایی با شاخص گلیسمی بالا و پیدایش جوش صورت
اگر می خواهید از شر جوش های صورتتان خلاص شوید، مصرف مواد غذایی با شاخص گلیسمی بالا نظیر نان سفید، انواع شیرینی ها، نان ساندویچی و... را متوقف کنید. به جای اینکه در وعده صبحانه از نان های سفید استفاده کنید، نان سبوس دار و غلات کامل بخورید. پژوهشات نشان داده است که مواد خوراکی با شاخص گلیسمی پایین باعث درمان آکنه و جوش های صورت می شود.
 • مصرف بیش از حد لبنیات و چربی پوست
اگر پوست صورت شما به پوستی بسیار چرب تبدیل شده است، مصرف لبنیات را کاهش دهید. بین مصرف زیاد لبنیات و چربی پوست و بروز آکنه ارتباط مستقیمی وجود دارد.
 • مصرف بیش از اندازه پروتئین حیوانی و اگزما
افرادی که به اگزما و خارش های پوستی دچار هستند، باید مصرف پروتئین های حیوانی را کاهش دهند تا علائم اگزما در آنها کمتر شود. داشتن یک رژیم گیاهخواری و سالم، به سلامتی این افراد و زیبایی پوست آنها کمک زیادی می کند.

چکیده مطالب:

وقتی این مطلب را خواندید دانستید که:
 • مصرف الکل و شکر باعث پیدایش چین و چروک به خصوص در ناحیه پیشانی می شود.
 • کمبود آب بدن باعث می شود که حلقه های تیره رنگی زیر چشمها ایجاد شود.
 • مصرف بیش از اندازه نمک موجب خشک شدن پوست می شود.
 • مصرف مواد خوراکی با شاخص گلیسمی بالا موجب ایجاد جوش روی صورت می شود.
 • بیش از حد خوردن لبنیات، باعث چرب شدن پوست و بروز آکنه می شود.
 • افرادی که به اگزما مبتلا هستند، باید از مصرف پروتئین حیوانی دوری کرده و گیاهخواری را آغاز کنند.
در این نوشته با 6 مشکل پوستی ناشی از تغذیه نامناسب آشنا شدید. شکر، نمک، الکل و خوراکی های مضر را کنار بگذارید و با خوردن سبزیجات، آب فراوان و غلات، سلامتی و زیبایی را به پوست خود هدیه دهید.
از اینکه در این مطلب همراه وب سایت اوریفلیم بودید، از شما ممنونیم.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر