menuordersearch
iranoriflame.ir
دیگر باز نشو!
بستن

روش های پاکسازی پوست صورت ,

مشــاوره تلگرام telegram
لگوی سایت
۱۳۹۶/۱/۳۱ پنج شنبه
(0)
(0)
روش های پاکسازی پوست صورت
روش های پاکسازی پوست صورت

 تمیز کردن دائمی و صحیح پوست دلیل اصلی داشتن پوستی سالم، درخشان و زیبا می‌‌باشد. اشتباهی که اغلب در جامعه وجود دارد بدین صورت است که پاکسازی پوست زمانی انجام می شود که فرد از کرم و مواد آزایشی روی پوست صورت استفاده کرده و یا تنها پاکسازیپوست باید برای پوست‌های چرب و جوش‌دار انجام شود. این موارد باورهایی اشتباه هستند. پاکسازی در هر حال حتی اگر هیچگونه کرم یا مواد آرایشی استفاده نشده باشد و یا حتی اگر فرد همه روز را در منزل سپری کرده و از خانه خارج نشده باید انجام شود.

محصولاتی که برای پاکسازی پوست استفاده می‌شوند از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. چون  این مواد باید با توجه به جنس پوست انتخاب بشوند و انتخاب نادرست این نوع از محصولات ممکن است باعث آسیب رساندن به پوست و ایجاد عارضه شود. فرض کنید اگر کسی پوست چرب و جوش‌دار دارد و به غلط از مواد پاک‌کننده روغنی و چرب استفاده کند و یا ژل شستشو یا صابون صورتی که استفاده می کند مخصوص پوست خشک باشد، پوست آن فرد دچار آسیب شده و  چرب‌تر و  جوش‌دار‌تر می‌شود. 

مراحل پاکسازی پوست چگونه است ؟

پاکسازی پوست در سه مرحله انجام می‌شود. 1) پاکسازی روزانه 2) پاکسازی هفتگی 3) پاکسازی ماهانه
پاکسازی روزانه پوست بسته به نوع پوست فرد می‌تواند در پوست‌های چرب 2 بار در روز صبح و شب و در پوست‌های خشک و مختلط یکبار شب به شب انجام شود. برای پاکسازی روزانه بسته به نوع پوست می‌توان از شیر‌پاک کن محلول‌های با پایه آب (تونر) و شوینده‌های غیر صابونی مانند ژل‌های شستشو و پن‌های شستشو استفاده کرد.
از یاد نبرید که استفاده از مرطوب کننده بعد از پاکسازی پوست همیشه لازم است این مرطوب کننده در افراد جوان باید صرفاً جهت آبرسانی به پوست باشد و در افراد مسن حاوی مواد تغذیه کننده و ضد چروک نیز باشد. توجه کنید که همواره از شوینده های پاک کننده و مرطوب کننده‌های مناسب پوست خودتان استفاده کنید. پاکسازی هفتگی معمولا بعد از حمام باید انجام شود. شامل استفاده از لایه‌بردارهای مکانیکی (اسکراب) و استفاده از ماسک صورت می‌باشد. اسکراب با توجه به نوع پوست می‌تواند حاوی مواد لایه‌بردار قوی یا دانه‌های ریز و نسبتاً زبر مانند جهت پاکسازی بهتر و یا برای پوست‌های خشک صرفاً‌ ژل‌‌های ملایم باشد. اسکراب کردن یا لایه برداری پوست بعد از حمام می‌تواند پوست‌های پیر و مرده را از  سطح پوست برداشته و ظاهر تمیز و جوان به پوست بدهد. آلودگی‌های عمقی پوست پاک شده و چروک‌های ریز و سطحی برطرف می‌شوند.

اسکرابی که استفاده می کنید حتما باید مناسب با جنس پوستتان باشد
بعد از لایه‌برداری و اسکراب برای تغذیه کردن پوست و آبرسانی عمیق و ویتامینه کردن پوست می‌توان از یک ماسک صورت استفاده کرد. ماسکهای صورت را می‌توان به صورت آماده تهیه کرد و یا در منزل با میوه و سبزیجات در دسترس به همراه سفیده تخم‌مرغ و یا روغن زیتون ماسک را تهیه کرد. توجه کنید که با توجه به نوع پوست خود ماسک را تهیه کنید مثلا روغن زیتون برای پوست چرب اصلا مناسب نمی‌باشد و باعث چرب‌تر شدن پوست می‌شود و یا استفاده از مرکبات مثل پرتقال و لیموترش برای پوست‌های خشک مناسب نمی‌باشد و آن را خشک‌تر می‌کند. هویج، خیار و کدوی رنده شده می‌تواند ماسک‌های خوبی برای آبرسانی و ویتامینه کردن پوست باشند. قراردادن چای کیسه‌ای سرد شده خصوصا چای سبز کیسه‌ای زیر چشم‌ها برای رفع تیرگی و پف زیر چشم بسیار مفید می‌باشد.
در نظر داشته باشید پاکسازی ماهیانه باید به صورت تخصصی و در مراکز تخصصی پوست و زیبایی توسط افراد آموزش‌دیده با مواد استاندارد انجام شود. پاکسازی ماهیانه شامل پاکسازی عمیقی، لایه‌برداری عمقی و آبرسانی عمیق پوست می‌باشد. در افرادی که مشکلات خاص مانند جوش یا لک یا تیرگی پوست دارند پاکسازی با مواد خاص ممکن است در چندین جلسه تکرار شود. توجه داشته باشید رمز داشتن پوستی زیبا و شاداب رسیدگی دائمی به پوست می‌باشد البته نقش مواد غذایی نیز در داشتن پوست سالم بسیار پررنگ می‌باشد.

رژیم غذایی سالم
رژیم غذایی سالم شامل رژیم متعادلی از غذایی حاوی کربوهیدرات‌ها، چربی‌های سالم، پروتئین می‌باشد خوردن میوه و سبزیجات خصوصاً میوه‌های رنگی مانند توت‌فرنگی، انار، پرتقال و سبزیجات رنگی مانند اسفناج، سبزی خوردن، چغندر قرمز، برای تامین آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های ضروری برای بدن لازم می‌باشد. در انتها به یاد داشته باشید که لازمه داشتن پوستی زیبا و سالم داشتن اعصاب و روحیه‌ای آرام و سالم می‌باشد. استرس، خشم، غم عواملی هستند که روح ما را آزرده کرده و پوست و دیگر اعضای بدن ما را پیر و بیمار می‌کنند. از استرس‌های اضافی دوری کنید و سعی کنید همیشه آرام باشید و لبخند بزنید.

اوریف لیم با شوینده ها و اسکراب های مناسبی که برای پوست ارائه کرده است به شما در امر پاکسازی پوست کمک می کند. همچنین تونر های صورت اوریف لیم با توجه به نوع پوست صورت عرضه شده است.
با کلیک بر روی لینک های زیر می توانید محصولات ارائه شده در این زمینه را از سایت ما مشاهده نمایید:

شوینده و اسکراب صورت اوری لیم

تونر صورت اوریف لیم

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر